Pano Klimaları

Pano Klimalar

Pano klimalar endüstride sıklıkla kullanılan ekipmanlardan biridir. Geniş alanların iklimlendirilmesi için ideal olan ve hatta en iyi termal hissi elde etmek için sıcaklık ve nem regülasyonu ile her odada bağımsız olarak ısıtma veya taze hava sağlayan sistemlerdir. Ayrıca, üreticiye ve kurulum şekline bağlı olarak, klima serilerinin kontrolü çok daha basit olacak ve hatta otomatik hale getirilebilecek, önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanacak ve bu da bariz para tasarrufu sunacaktır. Peki, tam olarak pano klima nedir?

Pano Klimalar Nedir?

Pano tipi klima servisi söz konusu olduğunda pano tipi klimalar hususuna değinmek gerekir. Bunlar, otomasyon, motor kontrol üniteleri, gıda işletmeleri, tekstil alanında kullanılan bazı makineler ve panoların soğutulması maksadıyla tercih edilir. Pano klimalar, elektrik panolarında yer alan ısı yükünü alır, pano içinde elektronik ve elektriksel parçaların ısı yükü kaynaklı arıza yaşamasını önler. Ayrıca pano klima içindeki ısı değerini 34-38 derece arasında sabit bir şekilde tutar.
Pano modeli klima çeşitleri, tüm alanı soğutmak veya ticari ortamlar için idealdir. Ana ekipman soğuk havayı kanallar aracılığıyla soğutulması gereken odalara aktarır. Alanın içinde, soğuk havanın çıktığı kanalın asma tavandaki menfezleri dışında klima ile ilgili hiçbir şey görmezsiniz. Bu cihazlar, üretilen gürültü alanın dışında olduğu için kullanıcı adına çok sessizdir. Bu tip klima, kapsamlı ilk araştırma, ayarlama ve kurulum çalışması gerektirir. Bu nedenle, ilk maliyeti çok yüksek gelebilir. Buna karşılık, bu ekip sahip olabileceğiniz en verimli ve en iyi performansa sahip türlerden biridir.
Pano klimalar endüstriyel sektörde çok yaygındır, çünkü özellikleri HVAC ekipmanı olarak kullanılabilir. Paketlenmiş bir klima ünitesi ile bir odayı ısıtarak veya soğutarak koşullandırabilirsiniz. Ayrıca, DHW sistemi için suyu ısıtabilir ve gerekirse sıcaklık değişikliği olmadan havalandırabilirsiniz. Tüm bu işlemler, iklimlendirilecek alanın dışına kurulan tek bir makine tarafından gerçekleştirilir. Enerjiden yararlanma konusundaki çok yönlülüğü, onu endüstriyel düzeyde en çok talep edilen ekipmanlardan biri yapar.

Pano Klima Bakım, Onarım ve Teknik Servis

Cihazlarda arıza meydana gelmesi halinde gerçekleştirilen bakım plansız bakım ismini almaktadır. Yüksek bakım maliyetli soğutma sistemleri, arıza nedeni ile çalışamaz bir hal alabilir. Bundan dolayı da performans kaybı açığa çıkar. Hatta enerji sarfiyatı da oluşur. Koruyucu bakım uygulamaları, belirli bir zaman zarfında ve belirli periyotlar ile gerçekleştirilen bakımdır. Bu bakım işlemleri ile cihazlar ve parçalar kontrol edilir. Cihazda ya da parçada tespit edilen arızalar düzeltilir. Gerekli parçaların değiştirilmesi sağlanır. Bu sayede daha büyük arıza oluşumlarının önüne geçilmiş olunur.
HOF Mühendislik olarak bireysel müşterilerimize, özel sektör firmalarına ve resmi kurumlara ücretsiz keşif, periyodik bakım, arıza tespiti, tamir, planlı bakım ve bakım sözleşmesi gibi konularda çeşitli hizmetler sağlamaktayız.
HOF Mühendislik; pano tipi klima servisi ve bakımlarında ülkemiz genelinde 7/24 hizmet veriyor. Sunduğumuz hizmet ayrıntıları şunları kapsıyor.
• Elektriksel ve mekanik Pano Tipi Klima Servis, bakım ve bakım sözleşmesi.
• Pano tipi klima servisi su tavası gider kontrol ve temizlik.
• Pano tipi klima kondanser-evaporatör-filtre temizliği.
• Pano tipi klima gaz kaçak tespit ve gaz şarjı.
• Pano tipi klima evaporatör fan motoru satış ve değişim.
• Pano tipi klima kondanse fan motoru satış ve değişim.
• Pano tipi klima kondanser satışı, tamir ve değişim.
• Pano tipi klima evaporatör satışı, tamir ve değişim.
• Pano tipi klima elektronik kart satış ve değişim.
• Pano tipi klima kompresör satış ve değişim.