Hakkımızda

İklimlendirme, ısıtma ve soğutma teknolojilerimizin, anahtar teslim çözümlerimizin farkı ile tanışın!

HOF Mühendislik İklimlendirme Sistemleri Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme sistemleri üreticisi olarak yenilenebilir, sürdürülebilir enerjiye, yüksek performans değerlerine odaklanarak yenilikçi ısıtma ve soğutma çözümleri tasarlıyoruz. Temel amacımız; proje bazlı anahtar teslim ürün geliştirmek, 7/24 teknik destek, kurulum, satış sonrası hizmet süreçlerini takip etmek ve müşterilerimiz için etkili bir iş değeri sağlamaktır.


İklimlendirme ve enerji alanında çözümler sunan, müşteri odaklı, üretici bir firmayız.

Veri merkezi alanında yapılan Ar-Ge çalışmaları, sektörel çözüm çalışmaları, dünya standartlarındaki test laboratuvarları, üretim ekipmanları ile; HOF Mühendislik olarak veri merkezi ve endüstriyel soğutma, iklimlendirme ihtiyaçları için proje bazlı özel ürünler tasarlayarak, üretiriz.

HOF Mühendislik Endüstriyel İklimlendirme Sistemleri olarak çözüm ve hizmet sunduğumuz alanlar:

– Hassas Kontrollü Soğutma Sistemleri
– Soğutma Sistemleri
– Isı Pompaları
– İndirekt Adyabatik Soğutma Sistemleri
– Pano Klimaları
– Kanal Tipi Hava Temizleme Sistemleri
- Veri Merkezleri - Fabrikalardaki Elektrik Pano Odalari
- Laboratuvarlar
- Tekstil Baski Odalari vb


HOF Mühendislik ürünlerinin farkı: Yeni Nesil Teknolojileri, yüksek standartlar ve güvenilir çözümler üzerinden sunmaktadır!

HOF Mühendislik ürünleri enerji açısından oldukça verimli ve güvenilir sonuçlar elde etmek için yenilikçi teknoloji ile müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak üzere tasarlanmıştır. Ürünlerimiz saha kurulumunda, sistem bakımında ve uzaktan yönetimde esneklik, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. HOF Mühendislik İklimlendirme Sistemleri çevre dostu ısıtma ve soğutma sağlar. Ürünlerimiz portföy esnekliği, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan performansı, yüksek kapasiteleri ile tanınmaktadırlar. Müşterilerimizin gereksinimlerini tam olarak karşılamaya yönelik özel ürün yelpazemizin yanı sıra teknik ve operasyonel uzmanlığımız, alanımızdaki ana fark yaratan özelliğimizdir. Hedefimiz, müşterilerimizin küresel ekonomide rekabet edebilmeleri için gelişmiş çözümler oluşturmalarına yardımcı olmaktır.

Soğutma sistemleri soğuk havanın eşit olmayan dağılımlarını hesaba katmak için soğuk hava ihtiyacını genellikle olduğundan daha fazla hesaplar. Bu nedenle şirketler gerekenden daha fazla ön maliyet ile karşılaşırlar. Bu sadece ön maliyetleri değil, aynı zamanda devam eden enerji harcamalarına da yük getirir. HOF Mühendislik İklimlendirme Sistemleri’nin müşterilerine sunduğu ürün, çözüm ve hizmetlerin en büyük avantajlarından biri daha düşük sermaye ve işletme giderleridir.


Hassas Kontrollü Soğutma Sistemleri

HOF Mühendislik İklimlendirme Sistemleri farklı ölçekte veri merkezleri için çevreye duyarlı soğutma sistemleri tasarlar, üretir. Hassas kontrollü soğutma sistemleri, sıcaklık ve nem kontrolünün, gerekli olduğu uygulamalarda kullanılan endüstriyel tip yüksek verimli ve hassas iklimlendirme yapan cihazlardır. Yılda 365 gün ve 24 saat çalışma esasına göre tasarlanan hassas kontrollü klima cihazları, gerekli sıcaklık, nem ve ortamdaki tozun filtrasyonunu sağlayarak elektronik ekipmanların çalışma ömrünü ve verimliliğini üst düzeye çıkarır. Bu ürünler veri merkezleri, mühimmat depoları, bilgisayar odaları, pano odaları, radar odaları, UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) odaları, batarya odaları, trafo odaları, test ve deney odaları, laboratuvar alanlarının soğutması için ihtiyaca özel, ideal çözümler sunar.

Hassas Kontrollü Soğutma Sistemleri:

– Hassas Kontrollü Klima (DX-GAZLI SİSTEM)
– Hassas Kontrollü Klima (CW-SULU SİSTEM)
– Serbest Soğutma Sistemi’nden oluşmaktadır.
– Mikro Veri Merkezi Kabin Soğutucu Ünitesi
– In-Row Soğutma Sistemleri


İndirekt Adyabatik Soğutma Sistemleri

İndirekt Adyabatik Soğutma Sistemleri, özellikle veri merkezlerinde dış havanın, içerisinde suyun buharlaşması sonucu soğuyarak, indirekt şekilde kapalı çevrimdeki veri merkezi havasını bir eşanjör içerisinde ısı transferi ile soğutması anlamına gelmektedir. Bu özel yapı sayesinde çok yüksek enerji verimlilik değerleri gözlenir. Yüksek verimlilik sunan uzun ömürlü adyabatik eşanjör, özel yapısı sayesinde hijyenik yapıya sahiptir. En verimli soğutma sistemlerinden biri olan İndirekt Adyabatik Soğutma Sistemleri, basınç farkı ve sıcaklık farkına göre farklı çalışma seçenekleri ile farklı su tasarruf seçenekleri sunmaktadır.


Soğutma Sistemleri

Chiller Soğutma Sistemleri, soğutma ihtiyacı olan alanların suyla soğutulmasını sağlayan sistemlerdir. İşletmelerin konfor mahallerinde ve proses hatlarında çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ürünümüz; su ve hava soğutmalı Chiller olarak iki temel guruba ayrılmaktadır. HOF Mühendislik Chiller Soğutma Sistemleri, iki farklı düşük basınç koruması ile yüksek verimli soğutma sunarlar. Dokunmatik kontrol paneli ve gömülü web arayüz ile uzaktan kontrol imkanı sağlayan Su Soğutmalı ve Hava Soğutmalı Chiller Sistemleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik farklı kompresör opsiyonları sunmaktadır.


Isı Pompaları

Hava, toprak ve sudaki potansiyel ısı enerjisini alarak kullanımımıza sunar. Isı pompası ile ısıtma, soğutma ve sıcak su işlemlerini tek cihazda elde edebilirisiniz. Isı pompaları, doğada mevcut olan ancak sıcaklığı düşük olduğu için kullanamadığımız enerjinin sıcaklığını yükselterek kullanmamızı sağlayan cihazlardır. HOF Mühendislik Hava Kaynaklı Isı Pompası ile Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompası enerji maliyetlerinde % 30’a varan bir azalma sağlarlar.


Pano Klimaları

HOF Mühendislik Pano Klimaları farklı ihtiyaçları karşılamak için benzersiz özellikleri ile İç Ortam Pano Kliması ve Dış Ortam Pano Kliması olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktadır. Hava sıcaklığının artması üretim alanlarının sıcaklığının artması demektir. Sıcaklık ekipmanların ömrünü azaltırken üretimin düşmesine neden olur. Pano Klimalar bir tür soğutma sistemi olmalarının yanı sıra ısıyı belli bir seviyede tutarlar. Endüstriyel alanlar, gıda üretim alanları, tekstil ve beyaz eşya sektörü gibi pek çok alanda kullanılırlar. Pano klimalar ile ekipmanların ömrünü uzatmak, sıcaklığın etkisi ile olası arızaları engellemek, sıcaklığı ideal dereceye getirmek ve hava sirkülasyonu ile ısıyı sabit tutmak mümkündür.


Kanal Tipi Hava Temizleme Sistemleri

HOF Mühendislik Kanal Tipi Hava Temizleme Sistemleri merkezi klima sistemlerine entegre edilebilmektedir. Özel olarak tasarlanmış 2 katmanlı filtreleme ve opsiyonel olarak eklenebilen UV dezenfeksiyon sistemi ile tüm kapalı ortamlarda havanın içinde sağlığa zararlı olabilecek virüs, bakteri, mantar/küf ve diğer zararlı partiküllerin etkisiz hale gelmesi için güvenli ve etkin çözümler sunar. Özellikle AVM’ler, eğitim kurumları, iş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, kamu kuruluşları, kapalı spor salonları, havaalanları gibi mevcut iklimlendirme (HVAC- Merkezi Klima) sistemlerinin bulunduğu büyük hacimli yerlerde, mevcut sistemin emiş kanallarına kolayca monte edilerek, hızlı ve düşük maliyetli bir çözüm sağlar. Hava Temizleme Cihazı Kanal Tipi 1000m³ – 2000 m³ -3000 m³ olmak üzere 3 farklı kapasitede mevcuttur. Müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik özel projeler için daha yüksek kapasiteye sahip özel çözüm hava temizleme cihazları da üretilmektedir.